Jesteś tu: » Strona startowa » 10.10.2015 r. - Obchody piątej rocznicy nadania imienia szkole oraz poświęcenia sztandaru

10 października 2015 r.  w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Pakoszówce obchodziliśmy V rocznicę nadania imienia szkole oraz poświęcenia sztandaru. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Światło, które zmieniło świat.” Obraliśmy sobie Patrona, który służy za wzór i wciąż pozostaje niedościgłym ideałem. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Ignacy Łukasiewicz to wielki Polak, wszechstronnie uzdolniony.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Bolesław Konieczny. Oprawa mszy świętej została przygotowana przez uczniów poszczególnych klas i orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce.
Po zakończeniu mszy wszyscy udali się w uroczystym pochodzie w kierunku szkoły.
Uroczystości w szkole rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Małgorzata Wileczek w krótkim przemówieniu powitała i wyraziła wdzięczność przybyłym. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz Bolesław Konieczny - proboszcz Parafii Pakoszówka, Tadeusz Burka – Przewodniczący Rady Gminy Sanok, Marian Futyma – radny Powiatu Sanockiego, Stanisław Mika – radny Gminy Sanok, Wiesław Turzański, Józef Potera, Tadeusza Kozimor, Paweł Fic – przedstawiciele SITPNiG Sanok, Krzysztof Dżugan – komendant PSP w Sanoku, Jerzy Bieleń – sołtys wsi Pakoszówka, Andrzej Cecuła – dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Strachocinie, Ewa Brzozowska – dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Pakoszówce oraz inni mieszkańcy wsi.
Następnie pani dyrektor odczytała listy gratulacyjne przesłane przez Annę Hałas – wójta Gminy Sanok i Elżbietę Ciporę – rektora PWSZ w Sanoku.

Po oficjalnych wystąpieniach nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęli uczniowie klas IV - VI przepięknym wykonaniem poloneza. Następnie wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną. Jej autorzy w ciekawy sposób przedstawili sylwetkę Ignacego Łukasiewicza, ukazali historię szkoły oraz nawiązali do uroczystości nadania imienia szkole która miała miejsce 2 października 2010 r. Kolejnym punktem jubileuszu był montaż słowno-muzyczny „O naszej szkole i naszym patronie”, przygotowany przez uczniów klas I – VI.

Jesteśmy dumni, że od pięciu lat nasza szkoła nosi imię tak niezwykłego człowieka, jakim był Ignacy Łukasiewicz. Nasz patron to dla nas przykład i wyzwanie, by nie szczędzić sił stawania się lepszymi i mądrzejszymi ludźmi. Postaramy się przestrzegać jego dewizy życiowej: „Bądź szczęśliwy i do szczęścia prowadź innych”.

Montaż multimedialny zaprezentowany na uroczystości można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/pOPhJ047yew