13.10.2015 r. – Pasowanie pierwszoklasistów i akademia z okazji święta KEN

Jesteś tu: » Strona startowa » 13.10.2015 r. – Pasowanie pierwszoklasistów i akademia z okazji święta KEN

13.10.2015 r. – Pasowanie pierwszoklasistów i akademia z okazji święta KEN

Dnia 13 października 2015r. odbyła się bardzo ważna uroczystość przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im Ignacego Łukasiewicza 15 pierwszoklasistów. Tradycyjnie, jak co roku pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad ułatwiających prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej.

W obecności dyrektora szkoły P. Małgorzaty Wileczek, Grona Pedagogicznego, zaproszonych gości przedstawicieli PGNiG, a zarazem przyjaciół szkoły p. Wiesława Turzańskiego, p. Mieczysława Kaweckiego, p. Czesława Cecuły oraz wychowawczyni Danuty Ostrowskiej Szafran, rodziców, starszych kolegów i koleżanek pierwszoklasiści złożyli „Uroczyste ślubowanie”, po czym P. dyrektor tradycyjnym szkolnym piórem pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Dzieci otrzymały od przyjaciół szkoły upominki. Uwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.
Do braci uczniowskiej zostali przyjęci: Natalia Sąsiadek, Julia Łuc, Weronika Kurnik, Justyna Romańczyk, Helena Futyma, Maja Wroniak, Wiktoria Holuka oraz Gracjan Nędza, Ernest Nędza, Igor Gądek, Karol Zubel, Karol Dżugan, Michał Marczak, Marcel Mileszko, Jan Masłowski.
Program artystyczny z udziałem uczniów klasy IV przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej Danuta Ostrowska Szafran.
Następnie uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy klasy pani Danuty Froń przedstawili program z okazji Święta Edukacji Narodowej. na program składały się wiersze, piosenki oraz dwie scenki, pierwsza pt. "Brat i Siostra", druga pt. "Plotka". Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i wręczyli upominki.