21-23.09.2017 r. - Sukces naszych uczniów w Płocku!!!

Jesteś tu: » Strona startowa » 21-23.09.2017 r. - Sukces naszych uczniów w Płocku!!!

21-23.09.2017 r. - Sukces naszych uczniów w Płocku!!!

W dniach 21-23.09.2017r uczniowie naszej szkoły w składzie: Julia Kosar kl. VII, Karolina Kurcoń kl. VI i Dawid Głód kl. VI wywalczyli drużynowo I miejsce w konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu.
Na szczególne uznanie zasługują dziewczynki, które indywidualnie wśród uczestników konkursu wykazały się szczegółową wiedzą o Patronie Szkoły - Julia zajęła I, a Karolina II miejsce.
Konkurs odbył się w ramach XIII Ogólnopolskiej Sesji Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Organizatorem sesji był Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała pani Dyrektor Małgorzata Wileczek, zaś przygotowywała do konkursu pani Elżbieta Dobosz.

Co dwa lata szkoły noszące imię Ignacego Łukasiewicza, a jest ich w Polsce 35, spotykają się na tzw. sesjach. Tworzymy swoistą i wyjątkową „Rodzinę szkół Łukasiewiczowskich”. W sesjach biorą udział trzyosobowe reprezentacje szkół, dla których najważniejszym punktem jest konkurs wiedzy
o życiu i działalności Wielkiego Polaka, Patrona ich szkoły, Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe oraz gimnazja wspólnie ze szkołami średnimi i szkołami wyższymi.
Tym razem uczniowie pojechali aż do Płocka. Dziesięciogodzinna podróż autobusem do miasta,
w którym w potężnej rafinerii przetwarza się ropę naftową, nad którą pracował sam Łukasiewicz, była czasem zapoznawania się z uczniami z południowej części Polski. Podróżowali z nami uczniowie ze Strachociny, Czarnej, Ropienki, Humnisk, Krosna, Gorlic, Węglówki, Kobylanki, Krygu, Cieszacina Wielkiego.
Pobyt w Płocku wypełniony był pracą i zabawą. W pierwszy dzień rano, po uroczystym otwarciu sesji, uczniowie przystąpili do pisemnego konkursu rywalizując między sobą indywidualnie i zespołowo. Po części oficjalnej i po konkursie, dzieci i młodzież podzieleni na grupy mogli przeprowadzać doświadczenia chemiczne i fizyczne w Mobilnym Laboratorium PGNiG, grali na czas w grę komputerową „Być jak Ignacy” i planszową „Oil City”. Organizatorzy przygotowali dla nas wieczorne koncertowanie i zwiedzanie LO im. Marszałka St. Małachowskiego, najstarszej z polskich szkół. Na zakończenie bardzo intensywnie wypełnionego dnia pojechaliśmy oglądać panoramę Płocka nocą.
Drugiego dnia gospodarze sesji zabrali nas na wycieczkę objazdową na teren PKN Orlen, gdzie mogliśmy przyjrzeć się pracy największego koncernu naftowego w Polsce. Przed zakończeniem sesji ze względu na warunki pogodowe wszystkie szkoły przemaszerowały z pocztami sztandarowymi przed pomnik Łukasiewicza znajdujący się na dziedzińcu szkoły, gdzie dokonały prezentacji swoich sztandarów. Na koniec każda delegacja otrzymała certyfikat uczestnictwa w Sesji i ogłoszono wyniki konkursów i wręczono nagrody.
Podczas ceremonii zamknięcia Sesji przekazano symboliczną lampę naftową wybranej szkole, w której odbędzie się kolejna sesja.
Za dwa lata gospodarzem XIV Sesji Szkół im. Ignacego Łukasiewicza będzie Strachocina.
Na pewno czas sesji i wielogodzinna podróż autobusem do Płocka i z powrotem do domu dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń i przeżyć, a atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. tablet, plecaki, gry planszowe i inne upominki) będą miłą pamiątką po tym konkursie i wyjeździe.

Spotkanie szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza było możliwe dzięki wsparciu sponsorów: SITPNiG, PGNiG, Fundacji PGNiG oraz PKN Orlen S.A.