19.06.2017 - Spotkanie uczniów z lekarzem

Jesteś tu: » Strona startowa » 19.06.2017 - Spotkanie uczniów z lekarzem

19.06.2017 - Spotkanie uczniów z lekarzem

W dniu 19 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów  z lekarzem panią doktor Magdaleną Wileczek. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowie i  o przestrzeganie zasad higieny osobistej. Pani doktor mówiła głównie o tym jak przestrzegać  zasad higieny szczególnie podczas letnich  upałów. Kazała pamiętać o codziennym, dokładnym myciu całego ciała. Czynność tą najlepiej wykonywać wieczorem.

Pozbędziemy się w ten sposób wszelkich zanieczyszczeń, z którymi mamy styczność każdego dnia, a także usuniemy pot i łój, który produkuje nasza skóra. Aby zapobiec przykremu zapachowi potu, powinniśmy stosować dezodoranty antyperspiracyjne. Skórę na twarzy najlepiej oczyścić tonikiem lub żelem antybakteryjnym. Stosowanie kosmetyków poprawia kondycję naszej skóry. Regularnie należy myć zęby, gdyż są one naszą wizytówką. Przybory takie jak mydło, grzebień, krem do rąk, szczoteczka i pasta do zębów, jak również suszarka i szampon do włosów, dezodorant, ręcznik i proszek do prania powinny stać się naszymi codziennymi sprzymierzeńcami. Najważniejszą kwestią w sprawie higieny osobistej jest regularność. Dzięki systematycznym zabiegom pielęgnacyjnym, nie tylko łatwiej będzie nam utrzymać nasze ciało w czystości, lecz także zapobiec rozwojowi wielu chorób.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, dzieci były bardzo aktywne i zadawały wiele ciekawych pytań. Panu doktorowi dziękujemy za poświęcony czas i życzyła udanych wakacji.