12.06.2017 r. – Podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek

Jesteś tu: » Strona startowa » 12.06.2017 r. – Podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek

12.06.2017 r. – Podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek

12 czerwca 2017r. na szkolnym apelu podsumowaliśmy konkurs EKO - SKO „Pozytywnie odkręcona”. Przez cały rok szkolny zbieraliśmy plastikowe nakrętki, które zostały przekazane na zakup łóżka rehabilitacyjnego dla mieszkanki naszej gminy, 6-letniej niepełnosprawnej Julki.
W ciągu całego roku szkolnego zebraliśmy 66 reklamówek plastikowych nakrętek, czyli 11 sześćdziesięciolitrowych worków.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Wiktoria Dżugan, Robert Sokołowski
II miejsce: Maciej Radwański, Karol Zubel
III miejsce: Julia Burnat, Kacper Winnicki
Pozostali uczniowie aktywnie biorący udział w akcji to: Julia Dżugan, Jan Masłowski, Justyna Romańczyk, Maja Wroniak, Julia Adamiak, Amelia Rabenda, Anna Sum, Igor Maślany, Jakub Romańczyk, Sandra Dżoń, Karolina Marczak, Jakub Wroniak, Karol Kosar, Wiktoria Kielar, Julia Kosar, Izabela Łuc, Kinga Sąsiadek i Piotr Łuszcz.
Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek, ponieważ akcja ta ma wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim uczy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki temu takim inicjatywom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci. A po trzecie, kształcimy w naszych uczniach zaradność i gospodarność.
Dziękujemy i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek, gdyż następna edycja konkursu rozpocznie się tuż po wakacjach! – koordynatorki Beata Cupak i Joanna Podulka.