09.06.2017 r. - Podsumowanie akcji – ZBIERAJ BATERIE!

Jesteś tu: » Strona startowa » 09.06.2017 r. - Podsumowanie akcji – ZBIERAJ BATERIE!

09.06.2017 r. - Podsumowanie akcji – ZBIERAJ BATERIE!

Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół :  ZBIERAJ BATERIE!  W programie tym wzięło udział aż 1189 szkół i przedszkoli z całego kraju. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się zebrać niemal 90 ton bezprzewodowych źródeł prądu, które zostały przekazane do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Bolęcinie. Tam w bezpieczny dla środowiska naturalnego sposób, zużyte baterie zostaną poddane procesom przetwarzania.

W naszej szkole zebraliśmy 68 kg baterii , co daje w przeliczeniu na ucznia 1,1 kg/osobę. Najwięcej baterii uzbierała Amelia Frydryk uczennica klasy V, drugie miejsce zajęła Julia Burnat uczennica klasy III. Wszyscy uczniowie którzy wzięli udział w akcji zostali nagrodzeni.
Podziękowania należą się uczennicy klasy VI – Izabeli Łuc, która zapisywała i przeliczała przez cały rok szkolny baterie przynoszone przez uczniów.