Jesteś tu: » Strona startowa » 05. 05. 2017r. - II Gminny Konkurs Polonistyczny „Z gramatyką za pan brat” - Kostarowce 2017

5 maja 2017r. w Szkole Podstawowej im. Św. Andrzeja Boboli w Kostarowcach odbył się II Gminny Konkurs Polonistyczny „Z gramatyką za pan brat”. Celem konkursu było między innymi:
• rozwijanie u dzieci uzdolnień humanistycznych;
• popularyzacja wiedzy z gramatyki języka polskiego;
• kształcenie sprawności językowej;
• propagowanie dbałości o czystość języka polskiego i kulturę słowa;
• odkrywanie talentów polonistycznych wśród uczniów szkół podstawowych;
• ukazanie aktywności intelektualnej jako źródła osobistej satysfakcji.

Z tymi właśnie celami oraz z testem gramatycznym składającym się z krzyżówki i zadań zamkniętych i otwartych zmierzyli się uczniowie czterech szkół podstawowych:
SP Kostarowce, SP Pakoszówka, SP Srogów Górny i SP Trepcza.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy piątej: Wiktoria Jasińska i Karolina Kurcoń. Mimo, że były one najmłodszymi uczestniczkami konkursu dobrze poradziły sobie
z poszczególnymi zadaniami. Przekonały się, że posiadają wiedzę znacznie wykraczającą poza program klasy V. Innym pozytywnym aspektem uczestniczenia w gramatycznych zmaganiach była możliwość zawarcia nowych znajomości a przede wszystkim otrzymania przepięknych nagród w postaci książek i słodyczy.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji SP Kostarowce i Pani Moniki Czeleń za stworzenie miłej i życzliwej atmosfery.

Beata Cupak