01.06.2017 r. - Szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

Jesteś tu: » Strona startowa » 01.06.2017 r. - Szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

01.06.2017 r. - Szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

W czwartek 01.06.2017 r. odbył się drugi i zarazem finałowy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, który miał za zadanie:
• rozwijanie wiedzy uczniów na temat historii i współczesności Unii Europejskiej,
• kształtowanie uczucia poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy,
• kształtowanie proeuropejskich postaw i chęci aktywnego uczestnictwa w budowaniu zjednoczonej Europy,
• umożliwienie uczniom konfrontacji własnych wiadomości i umiejętności z rówieśnikami.

Konkurs był skierowany do uczniów klas IV - VI. Do finału zakwalifikowało się troje uczniów, którzy w pierwszym etapie (testowym) zdobyli najwięcej punktów: Julia Dąbrowska (kl. IV), Julia Kosar (kl. VI) i Daniel Multana (kl. IV).
Każdy z finalistów miał za zadanie odpowiedzieć na pięć wybranych przez siebie pytań, które były wyświetlane na projektorze. Pytania dotyczyły historii UE, wiedzy na temat krajów członkowskich, słynnych Europejczyków oraz ważnych miejsc w Europie. Poziom wiedzy finalistów był dość zróżnicowany, jednak jeden z uczestników był bezkonkurencyjny i odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania. Oto wyniki:
I miejsce: Daniel Multana
II miejsce: Julia Kosar
III miejsce: Julia Dąbrowska
Jeszcze tego samego dnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu Europy.
Organizatorem konkursu była p. Marta Reptak, opiekun SKE.