01.06.2017 r. - Szkolny Turniej Językowy "English Pentathlon"

Jesteś tu: » Strona startowa » 01.06.2017 r. - Szkolny Turniej Językowy "English Pentathlon"

01.06.2017 r. - Szkolny Turniej Językowy "English Pentathlon"

Przez cały miesiąc maj odbywał się w naszej szkole turniej z języka angielskiego
English Pentathlon. W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie klas V, VI i jego głównymi celami były: motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz promowanie aktywności językowej dzieci i rozwijanie w nich wiary we własne możliwości. Poza tym uczniowie mieli możliwość konfrontacji swoich wiadomości i umiejętności z rówieśnikami.

Jak sama nazwa wskazuje turniej składał się z pięciu etapów:
 Vocabulary (słownictwo)
 Grammar (gramatyka)
 Listening (rozumienie ze słuchu)
 Reading and writing (czytanie ze zrozumieniem i pisanie)
 British Culture: a project
Cztery pierwsze etapy miały charakter testowy. Ostatni etap to projekt na dowolny temat związany z kulturą brytyjską (np. plakat, prezentacja multimedialna, itd.).
Po podsumowaniu punktów ze wszystkich pięciu etapów wyniki okazały się następujące:

I miejsce – Kinga Sąsiadek (kl. VI)

II miejsce – Marietta Pisula (kl. V)
III miejsce – Julia Kosar (kl. VI)
IV miejsce – Karolina Kurcoń (kl. V)

V miejsce – Wiktoria Jasińska (kl. V)
1 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!
Organizatorem turnieju była pani Marta Reptak, nauczyciel języka angielskiego.