31.05.2017 r. - XXX Spartakiada Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Jesteś tu: » Strona startowa » 31.05.2017 r. - XXX Spartakiada Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

31.05.2017 r. - XXX Spartakiada Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

31 maja w Zespole Szkół Publicznych w Ropience, już po raz 30 zorganizowano Spartakiadę Szkół im. Ignacego Łukasiewicza.
Wzięły w niej udział szkoły podstawowe z siedmiu miejscowości : Pakoszówki, Cieszacina Wielkiego, Czarnej, Humnisk, Jodłówki, Ropienki i Strachociny. Impreza ta ma swoją bogatą historię i odbywa się cyklicznie dzięki wspaniałej pracy opiekuńczej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.

W rozgrywkach sportowych rywalizowały drużyny reprezentujące 7 szkół podstawowych, w dwóch grupach wiekowych : klasy 1-3 i klasy 4-6. Uczniowie walczyli o Puchar Prezesa Oddziału SITPNiG w Sanoku.
W tym roku Puchar zdobyła drużyna z Ropienki. Wszystkie szkoły otrzymały za udział wspaniałe nagrody w postaci dyplomów i sprzętu sportowego. Pogoda dopisała, wszystkie zaplanowane konkurencje zostały rozegrane. Celem zawodów była wspólna zabawa, integracja uczniów z odległych miejscowości, oraz spotkanie ludzi dobrej woli, którym leży na sercu rozwój fizyczny młodzieży. Uczniowie mieli zapewnione wyżywienie w postaci gorącego posiłku, wody, słodyczy oraz pieczonych kiełbasek z grilla.
Dziękujemy organizatorom za bardzo dobre przygotowanie tak dużej imprezy,
a zwycięzcom gratulujemy zdobytego pucharu. Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy.
Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Małgorzata Wileczek, opiekę nad uczniami sprawowali p. Edyta Komańska i p. Jan Dżoń.