19.05.2017 r. - Wycieczka szkolna w Bieszczady

Jesteś tu: » Strona startowa » 19.05.2017 r. - Wycieczka szkolna w Bieszczady

19.05.2017 r. - Wycieczka szkolna w Bieszczady

Wiosna w pełni, wszyscy się nią cieszymy. Jest to także okres wycieczek. W piątek 19 maja wyjechaliśmy w Bieszczady.  44 uczniów z klas II – VI i opiekunów zgromadziło się punktualnie na parkingu przy Domu Ludowym w Pakoszówce. Wyjazd nastąpił o godz. 7.00. Pierwszym miejscem krótkiego postoju był Baligród. Pan przewodnik opowiedział kilka ciekawych historii związanych z tą miejscowością, a na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem czołgu z II wojny światowej.

Kolejnym punktem wycieczki był Majdan. Uczniowie zwiedzili lokalne muzeum, gdzie mogli oglądać piękne i starannie wykonane makiety związane z historią lokalnej kolei. Potem nadszedł czas na główną atrakcję, czyli przejazd kolejką wąskotorową – popularną „bieszczadzką ciuchcią”. Podczas podróży można było podziwiać piękne widoki gór, poczuć powiew bieszczadzkiego powietrza i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Stacją docelową kolejki był Przysłup. Ponad półgodzinne oczekiwanie na powrót do Majdanu uczestnicy wycieczki wykorzystali na spacery, podziwianie dorodnych pstrągów w stawie, zwiedzanie miejscowej galerii oraz skosztowanie lodów i zakup pamiątek. Następnie kolejka wyruszyła w drogę powrotną.

Ostatnim etapem wycieczki były Nowosiółki, gdzie na uczniów czekał obiad i pozostałe atrakcje: zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego „Knieja” oraz zajęcia „Dzień Przyrodnika” polegające na rozpoznawaniu tropów zwierząt i spacer z instruktorem po ścieżce przyrodniczej.

Do Pakoszówki wszyscy wrócili pełni wrażeń i w doskonałych humorach. Należy tutaj dodać, że przez cały czas towarzyszyła nam piękna pogoda, a uczniowie zachowywali się wzorowo. Kierownikiem wycieczki był p. Jan Dzoń.