Jesteś tu: » Strona startowa » 16.05.2017 r. - Sukces naszych uczennic w Gminnym Turnieju Językowym "Anglomania 2017"

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa w Pakoszówce wzięła udział w Gminnym Turnieju Językowym ANGLOMANIA 2017 w Trepczy. 16 maja naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Karolina Kurcoń (kl. V), Marietta Pisula (kl. V) i Kinga Sąsiadek (kl. VI) pod opieką pani Marty Reptak.
Jak co roku głównym celem konkursu było promowanie aktywności językowej dzieci i młodzieży oraz rozwijanie w nich wiary we własne możliwości. Oprócz rywalizacji międzyszkolnej równie ważna była dobra zabawa.

W trakcie Turnieju uczestnicy rozwiązywali pojedynczo test konkursowy składający się z dwóch części: jedna zawierała materiał leksykalno-gramatyczny, a druga pytania z zakresu kultury Wielkiej Brytanii. Po rozwiązaniu testu odbyła się przerwa podczas której jury pod przewodnictwem pana Jacka Jakubaszka – metodyka języka angielskiego, oceniało prace zawodników i sumowało punkty poszczególnych drużyn.
Tuż przed ogłoszeniem ostatecznych wyników nasi uczniowie mogli podziwiać muzyczne, językowe oraz aktorskie talenty swoich rówieśników z teatrzyku „Smile” w Trepczy.
Oto wyniki Turnieju:
I miejsce: SP Trepcza
II miejsce: SP Pakoszówka
III miejsce: SP Falejówka
IV miejsce: SP Pisarowce
V miejsce: SP Kostarowce
VI miejsce: SP Mrzygłód
Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego dla Karoliny, Marietty i Kingi 