Jesteś tu: » Strona startowa » 31.03.2017 r. - „Sposobem na BAŚNIOWE KŁOPOTY jest czytanie” – przedstawienie teatralne

Z okazji „Światowego Dnia Książki dla Dzieci” uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani Beaty Cupak przygotowali przedstawienie „Sposobem na BAŚNIOWE KŁOPOTY jest czytanie”. W piątkowy poranek szkolny hol zamienił się w baśniową krainę a młodzi aktorzy pokazali, jak żałosne skutki może przynieść nieczytanie baśni.

Gdy dzieci bajek nie czytają wszystko się miesza i psuje: krasnoludki przestają pracować w kopalni i pomagać Królewnie Śnieżce, Baba Jaga nie ma już ochoty więzić Jasia i Małgosi a Gargamel chce się zaprzyjaźniać ze Smerfami. Z takimi baśniowymi kłopotami muszą się zmierzyć Pani Bajka oraz Pani Baśń. Dzielnie pomagają im Baśniowe Słówka i Bajkowa Sekretarka a także Wróżka Fantazja, która udziela widzom ważnej rady: „Dzieciaki kochane, jeśli chcecie, by baśnie nadal żyły, czytajcie baśnie, czytajcie i swoją fantazję rozwijajcie”.
Spektakl miał na celu pokazać widzom, jaką ważną rolę w życiu człowieka odgrywają książki oraz zachęcić dzieci do czytania bajek, gdyż w dobie komputerów, laptopów, smartfonów najmłodsi rzadziej po nie sięgają. Przedstawienie zostało bardzo miło przyjęte przez publiczność, za co serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy również do rodziców za zaangażowanie w przygotowanie strojów do inscenizacji.
Była to kolejna w tym roku szkolnym akcja promująca czytelnictwo i zachęcająca naszych uczniów do korzystania z bogatych zasobów biblioteki szkolnej.