08.03.2017 r. - Obchody Dnia Patrona

Jesteś tu: » Strona startowa » 08.03.2017 r. - Obchody Dnia Patrona

08.03.2017 r. - Obchody Dnia Patrona

8 marca 2017 roku w rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, obchodziliśmy Dzień Patrona w naszej szkole.

Patron to bardzo ważna postać w życiu szkoły, wokół niej buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. Patronem naszej szkoły 2 października 2010 roku został Ignacy Łukasiewicz. Szkoła nasza dołączyła wtedy do grona szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza i otrzymała sztandar.

Wybór Ignacego Łukasiewicza na patrona szkoły był wyrazem troski nauczycieli i rodziców o dobre wychowanie naszych uczniów, aby  szli w ślady tego wielkiego Polaka, który inspiruje. Aby był dla nich autorytetem i wzorem szczególnie w dzisiejszych, trudnych czasach.

Ignacy Łukasiewicz był wielkim społecznikiem, filantropem, wynalazcą lampy naftowej, przedsiębiorcą, patriotą, wizjonerem, konsekwentnym i dobrym człowiekiem ze wspaniałym charakterem.

W ramach obchodów Dnia Patrona odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas II-III pt. "Ignacy Łukasiewicz w oczach dziecka", gdzie I miejsce zdobyła Natalia Sąsiadek, II miejsce Julia Dżugan, III miejsce Oliwia Kusion. Dla klas IV-VI zorganizowano konkurs wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, tutaj I miejsce przypadło klasie VI ( Wiktoria Kielar, Kinga Sąsiadek, Piotr Łuszcz,), II miejsce zdobyła klasa IV ( Julia Dąbrowska, Karolina Marczak, Maksymilian Marczak), natomiast klasa V - miejsce III (Amelia Frydryk, Kacper Piecuch, Rafał Piecuch). W tym samym czasie odbywał się Dzień samorządności - uczniowie klas IV - VI wcielili się w role nauczycieli i prowadzili zajęcia na wszystkich godzinach lekcyjnych.

Dzień Patrona w naszej szkole zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Edyty Komańskiej. Dyplomy i nagrody dla laureatów konkursów ufundowano ze składek SU.
Dzień był pełen radości, pozytywnych emocji i bardzo pouczający.