23.02.2017 r. - Doroczna impreza kulinarna

Jesteś tu: » Strona startowa » 23.02.2017 r. - Doroczna impreza kulinarna

23.02.2017 r. - Doroczna impreza kulinarna

W tłusty czwartek (23.02.2017 r.) odbyła się doroczna impreza kulinarna. W tym roku składała się z dwóch części. Rano, dzieci młodsze z klas II-III przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki. Hasłem przewodnim było „Witaminy w środku zimy”. Nad ich pracą czuwały panie Danuta Froń i Danuta Ostrowska-Szafran.
Po południu natomiast starsi uczniowie z klas IV-VI przyrządzali „Europejskie sałatki”.

Dzieci, drogą losowania, były podzielone na pięć grup reprezentujących następujące kraje członkowskie UE: Słowacja, Grecja, Węgry, Szwecja oraz Niemcy. Ich zadaniem było przygotowanie sałatek zgodnych z tradycjami kulinarnymi tych krajów. Następnie uczniowie prezentowali swoje dania, ale i przedstawiali informacje na temat poszczególnych krajów europejskich. Na koniec odbyła się najprzyjemniejsza część, czyli degustacja. Nad przebiegiem imprezy czuwała pani Marta Reptak, opiekun SKE.
Dla wszystkich uczniów, i tych młodszych i tych starszych, była to nie tylko świetna zabawa, ale i okazja do poznania tradycji innych krajów europejskich oraz współpracy i integracji międzyklasowej.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za ich nieocenioną pomoc, bez której ta impreza nie miałaby miejsca.