13.01.2017r. – Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

Jesteś tu: » Strona startowa » 13.01.2017r. – Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

13.01.2017r. – Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

W piątek 13 stycznia, czyli w ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi zostały podsumowane trzy konkursy czytelnicze zorganizowane przez Beatę Cupak i Joannę Podulka:

„BAŚNIOWY EKSPERT” – konkurs dla uczniów klas II – III
W konkursie, który odbył się 9.01.2017r. wzięło udział 9 uczniów. Zweryfikowali oni swoją wiedzę związaną z postacią Hansa Christiana Andersena i treścią jego najbardziej znanych baśni: „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami, „Dzikie Łabędzie”, „Dziecię elfów”, Brzydkie kaczątko”. Celem konkursu było nie tylko budzenie zainteresowań czytelniczych lecz również kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości i
zachęcanie do brania udziału w konkursach.

Wyniki:
miejsce I – Amelia Rabenda z kl. III i to ona okazała się „Baśniową ekspertką”
miejsce II – Anna Sum z kl. III i Karol Dżugan z kl. II
Wyróżnienia:
Helena Futyma i Justyna Romańczyk z kl. II
Izabela Marczak, Wiktoria Kurnik, Aleksandra Kwolek i Maciej Radwański z kl. III.

„DZIEJE KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI” – konkurs dla uczniów klas IV – VI
W konkursie przeprowadzonym w poniedziałek 9 stycznia uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu bibliotekarstwa i historii książki. Konkurs miał na celu zapoznanie uczniów z rzadko spotykanymi i specyficznymi dla tych dziedzin wiedzy terminami oraz ich popularyzację. Uczestnicy musieli między innymi odpowiedzieć na pytania: kiedy powstała w Polsce Biblioteka Narodowa, kto i kiedy wynalazł druk, co oznacza termin rewers, akant, glosa, depozyt, czy też co to jest książka łańcuchowa? Z tymi i innymi, bardzo skomplikowanymi zadaniami poradzili sobie znakomicie. A oto wyniki:
miejsce I –Wiktoria Jasińska z kl. V
miejsce II – Amelia Frydryk z kl. V
miejsce III –Maya Dżugan z kl. V
Wyróżnienia:
Julia Dąbrowska, Wiktoria Tomczewska i Daniel Multana z kl. IV
Natalia Kusion, Marietta Pisula, Dawid Głód i Adrian Rodzinka z kl. V
Izabela Łuc, Julia Kosar i Kinga Sąsiadek z kl. VI.

„CZYTELNIK PÓŁROCZA” – konkurs dla uczniów klas II - VI
We wrześniu podczas pierwszej akcji czytelniczej, tj. „Narodowe czytanie. Quo vadis? Henryka Sienkiewicza” dzieci zostały zaproszone do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Efekt przerósł nasze oczekiwania, szczególnie w klasach II i III, które ogółem wypożyczyły 295, co daje ponad 9 książek na jednego ucznia.
Najwięcej książek wypożyczyła i tym samym zdobyła miano „CZYTELNIKA PÓŁROCZA” Anna Sum uczennica kl. III, która przeczytała 26 książek.

Nagrody rzeczowe dla laureatów, słodycze i drobne upominki dla wszystkich uczestników ufundowały organizatorki konkursów.