22.12.2016 r. - „Jasełka”

Jesteś tu: » Strona startowa » 22.12.2016 r. - „Jasełka”

22.12.2016 r. - „Jasełka”

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią Danutą Ostrowską Szafran przygotowali i 22 grudnia 2016 r. pokazali piękne, wzruszające przedstawienie wprowadzające nas w świąteczny nastrój. Dzieci  w bardzo interesujący sposób z wykorzystaniem pięknych polskich kolęd ukazały wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Pana Jezusa, Na scenie zaroiło się od aniołów, pasterzy, nie zabrakło Heroda oraz Trzech Króli, którzy przybyli do Bożej Dzieciny narodzonej w lichej stajence, Maryi i Józefa by oddać hołd i złożyć Dzieciątku dary.

Stajenka rozświetlona światłem Gwiazdy Betlejemskiej na tle Betlejem, piękne stroje i odpowiednie rekwizyty, a przede wszystkim wspaniale odegrane role  wzbudziły wśród starszych kolegów i koleżanek wielkie zainteresowanie  i zachwyt. Odpowiednio dobrane wiersze i piosenki o tematyce świątecznej utrwaliły naszym uczniom piękne polskie tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Po występie drugoklasistów P. dyrektor p.o Joanna Podulka złożyła serdeczne świąteczno- noworoczne życzenia całej społeczności szkolnej, po czym uczniowie  w salach lekcyjnych składali sobie wzajemnie życzenia dzieląc się opłatkiem.