19.12.2016 r. - Spotkanie Opłatkowe „Kolęduje Tobie moje Serce”

Jesteś tu: » Strona startowa » 19.12.2016 r. - Spotkanie Opłatkowe „Kolęduje Tobie moje Serce”

19.12.2016 r. - Spotkanie Opłatkowe „Kolęduje Tobie moje Serce”

„Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe,
bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela, ogarnia serca, dusze,
radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń”

Boże Narodzenie to czas radosnego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, czas kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, czas kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej bliscy, życzliwi, milsi,  zapominają o wszelkich  urazach i sporach.  Podtrzymując piękne tradycje bożonarodzeniowe 19 grudnia 2016 roku zorganizowaliśmy dla przyjaciół szkoły spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczycili nas dawni i obecni nauczyciele i pracownicy szkoły i przedszkola oraz Rada Rodziców. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele organu prowadzącego szkołę Wójt Gminy Sanok  Pani Anna Hałas oraz dyrektor SAPO Pani Anna Liszka, które ze względów zawodowych nie mogły nas zaszczycić swoją obecnością. Pani Wójt na ręce dyrektora przekazała list z życzeniami świątecznymi i podziękowaniami za zaproszenie. Pani Joanna Podulka pełniąca obowiązki dyrektora szkoły powitała zaproszonych gości, podziękowała za przybycie i zaprosiła do wspólnego przeżywania wzruszających chwil poprzedzających Święta Bożego Narodzenia.

Odświętny wystrój holu, piękna szopka na tle Betlejem, nastrojowe, świąteczne wiersze, melodie i piosenki wprowadziły nas w świąteczny klimat. Brakowało tylko choinki. Po pojawieniu się zielonego gościa Samorząd Uczniowski, przedstawiciele klasy II, III, IV, V i VI rozpoczęli dekorację szkolnego drzewka własnoręcznie wykonanymi ozdobami z wymownymi napisami oraz wypowiedzianymi życzeniami. Dopełnieniem dekoracji szkolnej choinki były ozdoby i życzenia dyrektora szkoły P. Małgorzaty Wileczek i p.o. dyrektora P. Joanny Podulki. Na choince znalazło się wiele cennych wartości tak potrzebnych ludziom: zdrowie, szczęście, radość, miłość, szacunek, pokój itp. O miłe doznania zadbali najmłodsi uczniowie naszej szkoły drugoklasiści, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Ostrowskiej Szafran i przy współpracy starszych kolegów i koleżanek przygotowali piękne przedstawienie bożonarodzeniowe bogate w wiersze i piosenki o tematyce religijnej i świątecznej oraz wzruszającą scenkę religijną oddającą prawdę niezwykłych grudniowych świąt, kiedy to w stajence przyszedł na świat Zbawiciel. Wszyscy mieliśmy okazję przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po ciężkich trudach i bezowocnych poszukiwania noclegu w Betlejem zdecydowali się przenocować w stajence, gdyż nigdzie nie było dla nich miejsca. Tam przyszła na świat Boża Dziecina, do której przybyli aniołowie, pasterze oraz trzej mędrcy by oddać pokłon Panu nad Pany i złożyć dary. Scenka z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatana była kolędami i pastorałkami.
Piękna piosenka „To już pora na wigilię”, wiersz „Chleb miłości, i „Biały Opłatek” wprowadziły nas w atmosferę tak pięknego, tak oczekiwanego wieczoru wigilijnego, wieczoru gdy jesteśmy wszyscy razem, wszyscy sobie bardzo bliscy.
Przed tak podniosłą wyjątkową chwilą dzielenia się Opłatkiem Dyrekcja szkoły w imieniu własnym i Wójta Gminy Sanok Pani Anny Hałas złożyła serdeczne świąteczne życzenia, do których wraz z podziękowaniami za zaproszenie na uroczystość, możliwość wspólnego świętowania i przeżywania tak podniosłych chwil przyłączyła się w imieniu własnym i zaproszonych gości była dyrektor szkoły Pani Maria Szałajko.
Katechetka Pani B.Kędra odczytała z Pisma Świętego fragment o narodzeniu Pana Jezusa, poprowadziła wspólną modlitwę. A potem, przy dźwiękach kolędy „Cicha noc” nastąpiła przepiękna, wzruszająca chwila, płynące z głębi serca ciepłe, szczere, pełne wzajemnej sympatii życzenia przełamane opłatkiem-symbolem chleba i wzajemnego przebaczenia.

„Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki, upłyną piękne chwile polskiej Wigilii,
ze wspólnie śpiewaną kolędą, upragnionym gościem przy stole, w kochającym rodzinnym kole.”

Miłym akcentem były upominki w postaci bombek choinkowych i kart świątecznych przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem Pani Joanny Podulki i Danuty Ostrowskiej-Szafran
Spotkanie przebiegało w miłej, przyjemnej, rodzinnej atmosferze, były łzy wzruszenia i radości. Ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli wywarło duże wrażenie i poruszenie czego wyrazem były gromkie brawa i słowa wdzięczności. Uwieńczeniem uroczystości był wigilijny poczęstunek.
„Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem, dzień piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze”.

Uroczystość dobiegła końca. Z pewnością nasze świętowanie na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Zanieśmy blask kolorowych świateł do swoich domów, to ciepło i tę radość, którą tutaj wspólnie przeżywaliśmy.
Gorące podziękowania składamy wszystkim osobom, które zaszczyciły swoją obecnością naszą szkolną uroczystość oraz Wójtowi Gminy Sanok Pani Annie Hałas i sołtysowi wsi Pakoszówka za przekazane świąteczne życzenia.
Organizatorzy uroczystości: P. Joanna Podulka i D. Ostrowska Szafran