25.11.2016 r. – Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Jesteś tu: » Strona startowa » 25.11.2016 r. – Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

25.11.2016 r. – Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiony dodatek przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Moda na tego typu przytulankę nigdy nie przemija, mimo setki pojawiających się co chwilę na rynku nowoczesnych i atrakcyjnych zabawek.

„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”
Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”.

Słowa tej piosenki były mottem przewodnim obchodów Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.
Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane przez
p. Joannę Podulka i p. Beatę Cupak na szkolnym holu, który zamienił się w „Misiową Krainę” pełną różnorodnych atrakcji.
W tym dniu zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego „Projekt okładki ulubionej książki”. Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, książkami, skarbonkami, słodyczami i innymi drobnymi gadżetami.
Dzieci świetnie się bawiły podczas projekcji filmów animowanych. Pani Joanna Podulka wybrała najpiękniejsze „misiowe” bajki, bo Uszatek, Kolargol, Yogi i Kubuś Puchatek to postacie ponadczasowe.
Niezwykłą atrakcją tego dnia był zajęcia plastyczne pt. „Portret misia”. W trakcie pracy w trzyosobowych grupach dzieci uczyły się zgodnej współpracy, a także miały możliwość ukazania swojego niezwykłego talentu plastycznego - prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i oryginalne.
W czasie „Misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją było rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Rymowanka o misiu”. Pani Beata Cupak odczytała wszystkie rymowanki, a uczniowie demokratycznie zadecydowali, że zwycięskim utworem jest: „Są misie małe i są misie duże. Są misie ładne i są misie przydatne” autorstwa Maksymiliana Marczaka, który w nagrodę otrzymał światełko odblaskowe, aby go strzegło przed niebezpieczeństwem, gdy w pobliżu nie będzie jego pluszowego przyjaciela.
Słodziuteńkie jak miodek wafelki trafiły natomiast do czterech uczennic, które z okazji Dnia Pluszowego Misia przebrały się za bajkowe postaci. Julia Łuc z klasy II za Mikołajkę, natomiast uczennice klasy VI: Julia Kosar, Izabela Łuc i Kinga Sąsiadek za Smerfową Rodzinkę.
Dzień Pluszowego Misia przebiegał w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i było naprawdę „misiowo” udane, przede wszystkim dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich nauczycieli, dla których uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy.