28.10.2016 r. - Nasza Kronika SKO nagrodzona po raz drugi w ogólnopolskim konkursie!

Jesteś tu: » Strona startowa » 28.10.2016 r. - Nasza Kronika SKO nagrodzona po raz drugi w ogólnopolskim konkursie!

28.10.2016 r. - Nasza Kronika SKO nagrodzona po raz drugi w ogólnopolskim konkursie!

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to program edukacyjny skierowany do szkół podstawowych. Od ponad 50 lat Bank organizuje Ogólnopolski Konkurs dla SKO, w którym nagradza najlepsze placówki aktywnie angażujące się w działalność związaną m.in. z edukacją ekonomiczną, nauką ekologii czy też przedsiębiorczości.
Wśród nich znalazła się również nasza szkoła. Pracą konkursową była elektroniczna prezentacja, w której należało przedstawić swoje całoroczne działania wpisujące się w idee programu SKO: popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem, powszechność oszczędzania, promocja oszczędzania, działalność na rzecz lokalnej społeczności . Łącznie uzyskać można było 100 punktów.

Regionalne Komisje Ocen wybrały 361 szkół z całej Polski, które zdobyły nagrody I stopnia (11 szkół), II stopnia (50 szkół) i III stopnia (300 szkół) - Odpowiednio 3, 2 i 1 tysiąc złotych. Szkoła Podstawowa w Pakoszówce wywalczyła nagrodę stopnia III, po raz drugi z rzędu , z której jesteśmy ogromnie dumni. Laureaci nagrody I stopnia zostali zakwalifikowani do etapu krajowego, w którym na 3 najlepsze placówki czekają nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł.
Cieszymy się bardzo, że nasz wspólny wysiłek został doceniony, a Kronika zyskała uznanie Komisji Konkursowej.
Pieniążki, które uzyskaliśmy pod koniec września 2016 roku z nagrody przeznaczone zostały na dofinansowanie kosztów wyjazdu uczniów do Zatorlandii.


Opiekun SKO: Joanna Podulka

Opracowanie: szkolnastrona.pl