06.11.2016 r. - Obchody Święta Niepodległości w Falejówce

Jesteś tu: » Strona startowa » 06.11.2016 r. - Obchody Święta Niepodległości w Falejówce

06.11.2016 r. - Obchody Święta Niepodległości w Falejówce

Tradycją naszej szkoły jest coroczne uczestniczenie w obchodach Święta Niepodległości.  W tym roku uroczystości rozpoczęły się 6 listopada Mszą św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Falejówce.

Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy wsi Falejówka, Pakoszówka, Raczkowa, uczniowie Szkoły Podstawowej w Falejówce wraz z panią dyrektor oraz gronem pedagogicznym, delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pakoszówce wraz z dyrektorem szkoły, zaproszeni goście: wójt Gminy Sanok Anna Hałas, sekretarz Gminy Sanok Paweł Wdowiak, radni, sołtysi z Falejówki, Raczkowej i Pakoszówki oraz rodziny poległych.
Po uroczystej Mszy Świętej wspólnie z proboszczem parafii ks. Józefem Jońcem modlono się za poległych mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka – rozstrzelanych 20 marca 1944 roku przez hitlerowców na oczach swoich najbliższych. Złożono wiązanki kwiatów i znicze.