28.10.2016r. – Szkolne Święto Oszczędności

Jesteś tu: » Strona startowa » 28.10.2016r. – Szkolne Święto Oszczędności

28.10.2016r. – Szkolne Święto Oszczędności

W związku ze Światowym Dniem Oszczędzania, czyli świętem wszystkich SKO-wiczów, w piątek 28 października obchodziliśmy Szkolne Święto Oszczędności. Składało się ono z kilku etapów.
W świąteczny nastrój prowadzili nas uczniowie klasy VI i przedstawiciel klasy V, którzy pod kierunkiem p. Beaty Cupak przygotowali inscenizację pt. „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania". Tytułowi bohaterowie trafili do piernikowego domku Baby Jagi. Od staruszki dowiedzieli się, że nie potrafi ona gospodarować posiadanymi pieniędzmi. Jaś i Małgosia zaprosili więc ją do swojej klasy, gdzie wspólnie z kolegami i wychowawczynią wyjaśnili, jak działa Szkolna Kasa Oszczędności. Baba Jaga przekonała się, że warto oszczędzać. Wkrótce mogła sobie pozwolić na zakup wymarzonej deskorolki i odrzutowej miotły. Uczniowie przekonali się, że przez oszczędzanie można spełniać swoje marzenia.

Celem przedstawienia było zachęcenie dzieci do oszczędzania w SKO i dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem i pomocą. Scenariusz inscenizacji miał na celu rozwijanie wartości wychowawczych, które należy już od najmłodszych lat zaszczepiać wśród uczniów. Ponadto uczniowie zaprezentowali zagadnienia, które będą realizowane podczas całorocznej pracy SKO.
Kolejnym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu na slogan reklamujący pracę SKO w roku szkolnym 2016/2017. Wzięło w nim udział 7 uczniów: Izabela Łuc, Julia Kosar, Wiktoria Jasińska, Marietta Pisula, Rafał Piecuch, Kacper Piecuch i Paweł Stach.
W tym roku zwyciężyło hasło: „Zamiast wydawać na lizaki i batony, bądźmy zdrowi i zbierajmy w SKO miliony” autorstwa Rafała Piecucha.
Następnie p. dyrektor Joanna Podulka podsumowała przebieg konkursu plastycznego ,,Bajkowe kukiełki” i poinformowała, które prace będą przesłane do organizatorów konkursu ogólnopolskiego. Podziękowała uczniom za to, że w swoich pracach wykorzystywali wtórne materiały.
Wszystkim dziękujemy za udział w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy.
Punktem kulminacyjnym naszego święta było przywitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności. W tym roku szkolnym jest to naprawdę imponująca liczba. Do SKO zapisało się od września aż 10 osób. Nowym członkom życzymy powodzenia i wytrwałości w oszczędzaniu.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w tradycyjnym już konkursie sprawnościowym „Rzut groszówką do celu”.