Jesteś tu: » Strona startowa » 25.10.2016r. - Konkurs plastyczny "BAJKOWA KUKIEŁKA" - przedstawiająca wybraną bajkową postać literacką

W październiku Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej, z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek, zaprosiła uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Bajkowe kukiełki”. Patronat honorowy objął Podkarpacki Kurator Oświaty i Burmistrz Ropczyc.
W naszej szkole z zaproszenia skorzystało 20 dzieci:
- z klasy II Helena Futyma, Julia Dżugan, Julia Łuc, Justyna Romańczyk, Jan Masłowski, Michał Marczak pod opieką p. Danuty Ostrowskiej – Szafran;
- z klasy III Aleksandra Kwolek, Wiktoria Dżugan, Izabella Marczak, Anna Sum, Jakub Romańczyk, Maciej Radwański, Robert Sokołowski i Igor Maślany pod opieką p. Danuty Froń;
- z klas IV – VI Julia Dąbrowska, Karolina Marczak, Maksymilian Marczak, Marietta Pisula, Wiktoria Jasińska i Julia Kosar pod opieką p. Beaty Cupak.

Uczniowie wykonali zgodne z regulaminem konkursu kukiełki ze swoich ulubionych bajek. Najbardziej popularną wśród postaci na kiju był Czerwony Kapturek, kolejne miejsca zajmowały Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Złotowłosa, Królowa Śniegu i Sierotka Marysia. Nie zabrakło również bohaterów bardziej współczesnych bajek: Myszki Miki i Piotrusia Pana. Trudno jednak jednym tchem wymienić wszystkie postacie, każda z nich zdumiewa jednak starannością i pomysłowością wykonania, jak również wykorzystaniem recyklingowych materiałów ( wymóg opiekuna SKO). Tak więc bardzo trudne zadanie stało przed komisja konkursową, której zadaniem było wyłowienie 5 prac mających reprezentować naszą szkołę. Werdykt zostanie ogłoszony przez przewodniczącą jury p. dyrektor Joannę Podulkę podczas Święta Oszczędności w dniu 28 października.