07.10.2016 r. - Razem z SKO do Zatorlandii

Jesteś tu: » Strona startowa » 07.10.2016 r. - Razem z SKO do Zatorlandii

07.10.2016 r. - Razem z SKO do Zatorlandii

Dnia 7 października 2016 r. we wczesnych godzinach porannych większość uczniów szkoły, członkowie SKO, ruszyło na autokarowa wycieczkę do Zatorlandii – największego w Polsce parku dinozaurów. Wycieczka została zorganizowana przez opiekuna SKO Panią Joannę Podulkę, która dzięki udziałowi w zorganizowanym przez PKO Bank Polski konkursie na kronikę z działalności szkolnego SKO i zajęciu w nim III miejsca, uzyskała środki finansowe.

Zator przywitał nas piękną jesienną pogodą i wraz z Panią Przewodnik ruszyliśmy
w tajemniczą podróż po DinoZatorlandzie, krainie prehistorycznych gadów. Jest to jeden
z pierwszych w Polsce parków ruchomych dinozaurów. Nasza ścieżka edukacyjna wiodła kładką przez las, pośród malowniczych buków, dębów i lip, gdzie kryły się ożywione eksponaty ponad 100 różnych gigantycznych i mniejszych okazów dinozaurów. Były tu zarówno roślinożerne zauropody, które żyły w erze mezozoicznej, jak i drapieżniki, w tym najbardziej popularny T-Rex, który jest największą „gwiazdę” parku. Większość
z podziwianych dinozaurów porusza się, wydaje dźwięki, co wprawiało dzieci
w duży zachwyt. Największą jednak niespodzianką na trasie, były dla dzieci... sikające, płaczące i plujące giganty oraz jaja dinozaurów.
Na końcu ścieżki edukacyjnej zwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości,
w którym można było zobaczyć kolekcję skamieniałych zwierząt – ptaków, ryb i ważek,
a także jaja dinozaurów i elementy ich szkieletu. W muzeum zobaczyliśmy też stałą ekspozycję, która została poświęcona skałom i procesom ich powstawania, minerałom
i kamieniom ozdobnym.
Kolejnym etapem naszej wędrówki była wizyta w kinie 5D na projekcji filmu „Zagłada dinozaurów”, która zapewnia uczniom wiele ekstremalnych doznań. Były śmiechy, piski, mocniejsze uściski rąk sąsiadów pośród kłębów dymu.
Ostatnim punktem programu były wspólne zabawy w bogato wyposażonym lunaparku z karuzelami, zjeżdżalniami, autodromem i wieloma innymi atrakcjami. Radość uczniom zapewnił atrakcyjny plac zabaw, wesoły pociąg, bonanza, ciuchcia turystyczna, mini-gokart, karuzela, tańczące fontanny, park linowy itd. Wszyscy uczniowie płynęli pociągiem widnym po Parku Mitologicznym.
Zmęczeni wyczerpującym dniem oraz pełni wrażeń, z zakupionymi pamiątkami około godziny 21.00 wróciliśmy do Pakoszówki.
Jako opiekun SKO dziękuję wszystkim Rodzicom i Nauczycielom za okazaną mi pomoc przy organizacji jak i podczas wycieczki. Specjalne podziękowania kieruję w stronę a PKO Bank Polski za organizację konkursu i nagrody finansowe, które pozwoliły pokryć koszty autokaru.