26.09.2016 r. - Akcja "Sprzątanie świata Polska 2016"

Jesteś tu: » Strona startowa » 26.09.2016 r. - Akcja "Sprzątanie świata Polska 2016"

26.09.2016 r. - Akcja "Sprzątanie świata Polska 2016"

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

W tegorocznej akcji poraz kolejny wzięli udział uczniowie klas II - VI naszej szkoły. Najmłodsi sprzątali teren wokół szkoły, a starsi okolice przystanków autobusowych i chodników. Zebrano sporą ilość różnego rodzaju śmieci. Dziękujemy uczniom i ich wychowawcom za ten wkład w ochronę środowiska.