09.09.2016 r. – Narodowe Czytanie Sienkiewicza w naszej szkole.

Jesteś tu: » Strona startowa » 09.09.2016 r. – Narodowe Czytanie Sienkiewicza w naszej szkole.

09.09.2016 r. – Narodowe Czytanie Sienkiewicza w naszej szkole.

W tym roku kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie odbyła się 3 września. Tego dnia cała Polska czytała Sienkiewicza. Wybraną lekturą było „Quo vadis?”. W naszej szkole postanowiono, że przeczytany zostanie inny przepiękny utwór naszego Noblisty. Ze względu na wiek uczniów Joanna Podulka i Beata Cupak – panie opiekujące się szkolną biblioteką – wybrały baśń „Dwie łąki”, którą odczytali przedstawiciele poszczególnych klas: Karol Dżugan z kl. II, Amelia Rabenda z kl. III, Julia Dąbrowska z kl. IV, Karolina Kurcoń z kl. V. O życiu
i twórczości pisarza opowiedziała Izabela Łuc z kl. VI, natomiast przewodnicząca Samorządu Szkolnego Julia Kosar dokonała krótkiej charakterystyki powieści „Quo vadis?”.

Preludium do literackiej uczty było wysłuchanie utworu muzycznego „Quo vadis Domine ?” oraz obejrzenie wystawki „Twórczość Henryka Sienkiewicza”.
Uwaga uczniowie! W naszej szkolnej bibliotece jest mnóstwo innych, równie ciekawych utworów Henryka Sienkiewicza, np. „Bajka”, „Janko Muzykant”, „Legenda żeglarska” – więc serdecznie zapraszamy!