08.06.2016 r. - Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Jesteś tu: » Strona startowa » 08.06.2016 r. - Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

08.06.2016 r. - Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W środę 08.06.2016 r. odbył się drugi i zarazem finałowy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, który miał za zadanie:
• rozwijanie wiedzy uczniów na temat historii i współczesności Unii Europejskiej,
• kształtowanie uczucia poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy,
• kształtowanie proeuropejskich postaw i chęci aktywnego uczestnictwa w budowaniu zjednoczonej Europy,
• umożliwienie uczniom konfrontacji własnych wiadomości i umiejętności z rówieśnikami.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klasy IV i VI. Do finału zakwalifikowały się trzy uczennice, które w pierwszym etapie (testowym) zdobyły najwięcej punktów: Gabriela Adamiak (kl. VI), Marietta Pisula (kl. IV) i Emilia Rodzinka (kl. VI).
Każda z finalistek miała za zadanie odpowiedzieć na pięć wybranych przez siebie pytań, które były wyświetlane na projektorze. Pytania dotyczyły historii UE, wiedzy na temat krajów członkowskich, słynnych Europejczyków oraz ważnych miejsc w Europie. Poziom był bardzo wyrównany i każda z dziewczyn udzieliła poprawnych odpowiedzi na tyle samo pytań. Z powodu remisu, decydujące okazały się punkty zdobyte w I etapie Konkursu. Oto wyniki:
I miejsce: Emilia Rodzinka (33,5 pkt.)
II miejsce: Marietta Pisula (29 pkt)
III miejsce: Gabriela Adamiak (24 pkt)
Kolejnego dnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu Europy.
Organizatorem konkursu była p. Marta Reptak, opiekun SKE.