Jesteś tu: » Strona startowa » 16.06.2016 r. - IX Gminny Konkurs „Św. Andrzej Bobola – Męczennik i Patron Polski”

14 czerwca 2016r. w Zespole Szkół w Strachocinie odbył się IX Gminny Konkurs „Św. Andrzej Bobola – Męczennik i Patron Polski”.
Naszą szkołę reprezentowali Anna Wroniak oraz Jakub Piecuch, który zajął III miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych.

Wszyscy uczniowie musieli zapoznać się z bardzo trudnym życiorysem Andrzeja Boboli, który poprzez lata nowicjatu w zakonie jezuitów uczył się wytrwałości w działaniu, posłuszeństwa wobec przełożonych, a przez modlitwę miłości do ludzi. Bobola okazał się wspaniałym kaznodzieją, nawracał na katolicyzm, za co poniósł męczeńską śmierć, zamordowany przez Kozaków.
Aby poznać osobę św. Andrzeja Boboli uczniowie musieli przeczytać wyznaczoną lekturę „Duszochwat ze Strachociny”, autorstwa ks. Józefa Niżnika, informacje dostępne w Internecie, a także materiały przygotowane przez p. Elżbietę Dobosz, która zachęciła uczniów do udziału w konkursie.
Naszym uczniom gratulujemy wiedzy i chęci przygotowania się do konkursu o wielkim męczenniku i Patronie Polski – św. Andrzeju Boboli, który urodził się w niedalekiej Strachocinie.