01.06.2016 r. - Dzień Dziecka

Jesteś tu: » Strona startowa » 01.06.2016 r. - Dzień Dziecka

01.06.2016 r. - Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. To radosne święto wszystkich dzieci rozpoczęliśmy od krótkiego apelu, podczas którego pani dyrektor Małgorzata Wileczek złożyła wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia. Następnie odbyła się część kulinarna - uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń oraz z pomocą mam przygotowywali pyszne kanapki. Natomiast uczniowie klas IV-VI w ramach imprezy kulinarnej przyrządzali owocowe przysmaki z następujących krajów europejskich: Malta, Litwa, Holandia, Słowenia, Polska.

Pogoda była wyśmienita, dzięki czemu zorganizowaliśmy piknik na zewnątrz. Dzieci mogły usiąść na kocykach lub wziąć udział w rozgrywkach sportowych na boisku. Podczas pikniku serwowane były lody oraz napoje ufundowane przez Radę Rodziców. Ponadto, bardzo miłą niespodzianką była wizyta panów strażaków z OSP w Pakoszówce. Uczniowie mieli okazję poznać dokładniej sprzęt służący do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w wozie strażackim.
Na koniec wszyscy wróciliśmy do budynku szkoły, gdzie uczniowie klas IV –VI przedstawili prezentacje na temat krajów członkowskich UE, po czym odbyła się degustacja „Owocowych przysmaków” przyrządzonych przez dzieci.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, strażakom i wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji tego wspaniałego dnia.