Jesteś tu: » Strona startowa » 02.06.2016 r. – Udział uczniów w XXIX Spartakiadzie Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w ZS w Czarnej

Dnia 2 czerwca w Zespole Szkół w Czarnej, już po raz 29 zorganizowano Spartakiadę Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Wzięły w niej udział szkoły podstawowe z ośmiu miejscowości : Pakoszówki, Cieszacina Wielkiego, Czarnej, Humnisk, Jodłówki, Ropienki, Strachociny i Drwini. Impreza ta ma swoją bogatą historię i odbywa się cyklicznie dzięki wspaniałej pracy opiekuńczej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.

W rozgrywkach sportowych rywalizowały drużyny reprezentujące 8 szkół podstawowych, w dwóch grupach wiekowych : klasy 1-3 i klasy 4-6. Uczniowie walczyli o Puchar Prezesa Oddziału SITPNiG w Sanoku i dyplomy. W tym roku Puchar zdobyła drużyna z Czarnej ku wielkiej radości tychże uczniów. A wszystkie szkoły otrzymały wspaniałe nagrody w postaci dyplomów i sprzętu sportowego.
Pogoda w tym roku nie dopisała, ale nie przeszkodziło to w rozegraniu zaplanowanych konkurencji w pięknej hali sportowej
Naszej reprezentacji niestety w tym roku nie udało się wygrać, ale jednak najważniejsza jest wspólna zabawa, integracja uczniów z odległych miejscowości, oraz spotkanie ludzi dobrej woli, którym leży na sercu rozwój fizyczny młodzieży. Uczniowie mieli zapewnione wyżywienie w postaci gorącego posiłku oraz pieczonych kiełbasek z grilla.
Dziękujemy organizatorom za bardzo dobre przygotowanie tak dużej imprezy, a zwycięzcom gratulujemy zdobytego pucharu. Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy.