06.06.2016 r. - Podsumowanie akcji zbiórka baterii – 2015/2016

Jesteś tu: » Strona startowa » 06.06.2016 r. - Podsumowanie akcji zbiórka baterii – 2015/2016

06.06.2016 r. - Podsumowanie akcji zbiórka baterii – 2015/2016

Uczniowie naszej szkoły pieczołowicie pielęgnują tradycje szkoły jaką jest zbiórka wszelkiego rodzaju surowców wtórnych (baterie, makulatura, puszki, etykiety lipton). Celem tych zbiórek jest kształtowanie świadomości proekologicznej już od najmłodszych lat, a także budowanie świadomości ekologicznej w kwestii oddzielania odpadów niebezpiecznych od ogółu surowców wtórnych i konieczność ich utylizacji.

Nasi uczniowie mają świadomość, że nawyk zbierania surowców wtórnych nie jest rzeczą trudną, ale wymagającą minimalnego zaangażowania i wyrobienia w sobie chęci codziennego wprowadzania go w życie.
W tym roku szkolnym zebraliśmy 34 kg zużytych baterii. Najwięcej baterii zebrali: uczennica klasy II – Julia Burnat oraz uczeń klasy IV – Rafał Piecuch. Osoby te zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Ponadto wszyscy uczniowie, którzy przynieśli chociaż 1 baterię, otrzymali słodki upominek.
Akcja zbiórka surowców wtórnych odbywa się pod patronatem prężnie działającego w naszej szkole SKO.