03.06.2016 r. – Z wizytą u dinozaurów w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

Jesteś tu: » Strona startowa » 03.06.2016 r. – Z wizytą u dinozaurów w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

03.06.2016 r. – Z wizytą u dinozaurów w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

Wczesnym rankiem 3.06.2016 r. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę, której celem było zwiedzenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego położonego w województwie świętokrzyskim.
Jurapark Bałtów to pierwszy park z dinozaurami, jaki powstał w Polsce. Jego lokalizacja jest nieprzypadkowa, park powstał bowiem w miejscu odkryciach tropów górnojurajskich dinozaurów.
Na terenie parku obejrzeć można około 100 modeli dinozaurów w skali 1:1, pobawić się na placu zabaw, zwiedzić Muzeum Jurajskie.

Obok Jurapark Bałtów zlokalizowane są dodatkowe atrakcje takie jak: Zwierzyniec Bałtowski, Sabathówka, Ośrodek Jazdy Konnej, Szwajcaria Bałtowska, kolejka grawitacyjna 'Rollercoaster' i inne.
Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy było park rozrywki, gdzie uczniowie mieli okazję skorzystać z automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni, euro-bungee, karuzeli i wiele innych atrakcji. Atrakcją tej części parku która przeciągła uwagę zarówno dzieci jak i opiekunów było kino 5D.
Następnym etapem naszej wycieczki był Zwierzyniec Bałtowski, który zwiedzaliśmy prawdziwym amerykańskim school busem,. Obserwowaliśmy ponad 400 zwierząt (m.in. wielbłądy, lamy, antylopy, jelenie, strusie) biegających swobodnie w kilku sektorach. Następnie udaliśmy się na zwierzyniec dolny, gdzie podziwialiśmy różnego rodzaju ptaki i ssaki m. in, surykatki, kuce, osły i małpy makaki.
Po zasłużonym odpoczynku i obiedzie uczniowie udali się na zwiedzanie JuraParku. Znajdują się tam modele prehistorycznych organizmów zrobione z ogromną starannością. Poprzez ścieżkę dydaktyczną odbyliśmy wędrówkę przez kolejne etapy dziejów życia na Ziemi. Wzdłuż ścieżki ustawionych jest ponad 100 modeli prehistorycznych zwierząt.
Wędrówkę po JuraParku zakończyliśmy w prehistorycznym oceanarium, miejscu,
w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Oceanarium prehistoryczne to miejsce, które zachwyciło i sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Uczniowie poznali gatunki, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.
Do domów wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń. I już planujemy kolejną wycieczkę.