Jesteś tu: » Strona startowa » 25.05.2016 r. - Podsumowanie akcji III edycji „Eko – SKO, czyli zbieramy makulaturę”

Zakończono akcję III edycji Szkolnego Konkursu Zbiórki Makulatury pod hasłem „Eko – SKO, czyli zbieramy makulaturę”.
Celem akcji było:
- zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania działaniami promującymi
ochronę środowiska,
- wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich wytwarzania, czyli w
gospodarstwach domowych i w szkole,
- przeciwdziałanie zaśmiecaniu najbliższego otoczenia,
- poszerzenie wiedzy na temat zasad prawidłowego gospodarowania odpadami,
- dążenie do ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji a
przekazywanych do składowania.

Uczniowie zachęceni rymowanką: „Nie tylko w SKO pieniążki oszczędzamy! Dbamy też o środowisko, więc makulaturę zbieramy!” zabrali łącznie 1160 kilogramów papierowych odpadów.
Wśród klas najlepszą okazała się piąta, wyprzedzając czwartą i trzecią. Indywidualnie najwięcej makulatury (85 kg) przyniosła Amelka Frydryk (kl. IV).
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zbiórki makulatury:

MIEJSCE

SZÓSTE

16 kg

1,06 kg/os.

Pieniądze, które uzyskaliśmy ze sprzedaży makulatury, zostały przeznaczone na zakup nagród i upominków dla uczestników konkursu oraz gier planszowych, które umożliwią uczniom naszej szkoły rozwijanie logicznego myślenia.