19.01.2016 - Wycieczka klasy IV do Biblioteki Gminnej w Pakoszówce

Jesteś tu: » Strona startowa » 19.01.2016 - Wycieczka klasy IV do Biblioteki Gminnej w Pakoszówce

19.01.2016 - Wycieczka klasy IV do Biblioteki Gminnej w Pakoszówce

Uczniowie klasy IV wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Wileczek oraz wychowawczynią Pania Joanną Podulka odwiedzili Bibliotekę Gminną w Pakoszówce. Celem wycieczki było kształcenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów naszej szkoły. Pani blbliotekarka Danuta Bartkowska podkreślała ważność wykształcenia u dzieci poczucia szacunku do książek, oraz wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Dzieci uzyskały informację o tym, że z biblioteki mogą także korzystać osoby dorosłe, młodzież czyli każdy kto chce i lubi czytać książki.

Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o pracy w bibliotece, jej niuansach a także o tym, że można wypożyczać nie tylko książki, ale i czasopisma. Dzieci dowiedziały się również, że w bibliotece jest czytelnia gdzie można usiąść spokojnie i skorzystać z książek, których nie można wypożyczyć do domu oraz poczytać czasopisma.
Dzieci mogły naocznie przekonać się o różnicy pomiędzy biblioteką szkolną, która pomimo wielu ciekawych pozycji książkowych, jest dostępna wyłącznie dla uczniów oraz różnorodnością zbiorów bibliotecznych. Dzieci wróciły z wycieczki ubogacone oraz bardzo zadowolone.