Regulamin biblioteki szkolnej

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka szkolna » Regulamin biblioteki szkolnej

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W PAKOSZÓWCE

1.      Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2.      Każdy czytelnik powinien zaznajomić się z regulaminem.

3.      Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 2 tygodni.

4.      Książki wypożycza się jeden raz w danym dniu.

5.      Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć, zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia.

6.      Wypożyczone książki należy szanować.

7.      Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a biblioteka nie ma na nią innych zamówień, może uzyskać prolongatę na następny okres – pod warunkiem, że poprosił o to przed upływem terminu zwrotu.

8.      Na 3 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego, książki należy zwrócić do biblioteki.

9.      Za zagubioną lub zniszczoną książkę, czytelnik odkupuje taką samą, lub inną wskazaną przez bibliotekarza.

10.  W bibliotece zachowujemy ciszę.

11. Uczeń nie może przebywać w bibliotece pod nieobecność bibliotekarza.

11.  Wypożyczanie książek odbywać się będzie według harmonogramu pracy biblioteki szkolnej.