Rok szkolny 2015/2016

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Rok szkolny 2015/2016

10 i 17 maja 2016r. w klasie III przeprowadzono ,,Kompetencje trzecioklasistów 2016”. Sprawdzian składał się z trzech części. Pierwsza sprawdzała wiadomości
i umiejętności z języka polskiego, druga z matematyki a trzecia z przyrody. W sprawdzianie uczestniczyło 9 uczniów.

10 i 17.05.2016 r. - Badanie kompetencji uczniów klasy trzeciej i piątej
czytaj więcej

Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. Akcja ta polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym
z makulatury papierze. Pisanie listów było poprzedzone lekcjami tematycznymi. W listach dzieci namawiały dorosłych do działań proekologicznych, w 2016 roku tematyka dotyczyła niskiej emisji.

16.05.2016 r. - Zwycięstwo w gminnym konkursie
czytaj więcej

18 maja 2016 r. odbył się ,,VIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny”. Organizatorami konkursu były Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pakoszówce p. Małgorzata Wileczek oraz nauczyciele: p. Beata Cupak, p. Marta Reptak i p. Jan Dżoń.
Na konkurs zostały zaproszone wszystkie szkoły z Gminy Sanok. Każdą z zainteresowanych szkół mogło reprezentować maksymalnie dwóch uczniów z klas IV-VI.

18.05.2016 r. – VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny - Pakoszówka 2016
czytaj więcej

18 maja 2016r. klasy I-III brały udział w całodniowej wycieczce autokarowej do Bóbrki. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania uczniów historią regionu
i postacią patrona naszej szkoły Ignacego Łukasiewicza, rozwijanie wrażliwości na piękno kraju ojczystego, poznanie historii i zabytków naszej ojczyzny.

18.05.2016 r. - Wycieczka klas I - III do Bóbrki
czytaj więcej

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny przygotowany przez aktorki krakowskiego teatru „Kurtyna” „O jeden krok za daleko...”
Uroczyście obchodzony dzień patrona szkoły ma być dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, ale dla uczniów zwykłym czasem obecności w szkole. Jedna z uczennic ma jednak inny plan. Chce, aby w ten dzień jej klasa poszła na wagary. Spośród rówieśników wyróżnia ją przekonanie, że przemoc emocjonalna i zastraszanie za pomocą wpisów w Internecie i szkalujących esemesów - to ścieżki do zdobycia szacunku i popularności.

19.05.2016 r. – „O jeden krok za daleko...” - spektakl  teatru „Kurtyna”
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl