17-18.09.2009 r. - IX Sesja Szkół im Ignacego Łukasiewicza

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 17-18.09.2009 r. - IX Sesja Szkół im Ignacego Łukasiewicza

W dniach 17 – 18 września 2009 r. w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Ropience odbyła się IX Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza.

Po raz pierwszy została zaproszona do udziału nasza szkoła, która przygotowuje się do nadania imienia I. Łukasiewicza. W Sesji uczestniczyło 22 szkoły z terenu całej Polski m.in. z Wołomina, Bydgoszczy, Krosna, Płocha, Brzeska i in. Szkołę Podstawową w Pakoszówce reprezentowali: Natalia Jastrzębska (kl. V), Katarzyna Kuczma (kl. V) oraz Bartosz Cecuła (kl. VI). Uczniów przygotowywały: p. Beata Cupak i p. Elżbieta Dobosz. Opiekunem w czasie Sesji była dyrektor szkoły – p. Małgorzata Wileczek.

Główne punkty programu Sesji to: prezentacja szkół, konkurs nt. „Ignacy Łukasiewicz – życie i działalność”, ognisko, dyskoteka, wycieczka, wspólne posiłki. Prezentacja naszej szkoły miała miejsce już pierwszego dnia, ponieważ Natalia wylosowała nr 4. Uczniowie w sposób bardzo ciekawy, wyrazisty i sugestywny przedstawili w wierszowanym dialogu historię Pakoszówki i historię szkoły.

Drugiego dnia odbył się konkurs wiedzy nt. Ignacego Łukasiewicza. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie a szkoła – Certyfikat udziału w Sesji. Po obiedzie odbyła się autokarowa wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych oraz Soliny. Wspólna kolacja była ostatnim punktem naszego pobytu w Ropience. Nastąpiło serdeczne pożegnanie i podziękowania oraz powrót do domów.