26.09.2009 r. - "Harcerski Start 2009"

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 26.09.2009 r. - "Harcerski Start 2009"

 

 

   Dnia 26 września 2009 r. w Sanoku odbył się „Harcerski Start 2009” w którym wzięły udział zuchy ze Szkoły Podstawowej w Pakoszówce. Do 39 – tej Gromady Zuchowej należy 18 zuchów, a opiekunem ich jest dh. Władysława Galant.

   O godzinie 9:30 wyjechaliśmy do Sanoka, gdzie na Rynku odbywała się zbiórka wszystkich gromad zuchowych i drużyn harcerskich. Z Rynku odbył się przemarsz za sztandarem do Kościoła Przemienienia Pańskiego na mszę świętą. Następnie wręczano odznaczenia i składano kwiaty przed tablicą komendantów SZP-ZWZ-AK.

   O godz. 11.30 odbył się apel. Zuch Łukasz Dżugan meldował naszą DZ na apelu rozpoczynającym. Potem składano kwiaty przed tablicą ku czci Andrzeja Małkowskiego.

   Drużyna Zuchowa z Pakoszówki brała udział w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz oglądała wystawę zorganizowaną przez PTTK.

Następnie odbył się pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników Zespołu Szkół Medycznych. Sześciu zuchów z naszej drużyny (Izabela Stabryła, Alicja Ziobro, Emilia Pisula, Weronika Głód, Łukasz Dżugan i Jakub Jastrzębski) brało czynny udział w pokazie pierwszej pomocy.

Po posiłku zuchy wzięły udział w grach terenowych – INO, Synergra, gra miejska czy też most linowy. Zuchy: Łukasz Dżugan, Izabela Stabryła i Weronika Głód skakały z mostu linowego.

   Na zakończenie zlotu drużyn odbyło się ognisko z „ogniobraniem” i o godz. 17:30, szczęśliwi, zadowoleni i radośni, powróciliśmy do rodzinnej Pakoszówki.

Opracowanie: szkolnastrona.pl