21.10.2009 r. - Pasowanie na ucznia

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 21.10.2009 r. - Pasowanie na ucznia

Zgodnie z tradycją szkoły, dzieci wkraczające po raz pierwszy we wrześniu 2009 roku w progi naszej szkoły, w dniu 21 października przystąpiły do uroczystego ślubowania poprzedzonego programem artystycznym. W przedstawieniu pierwszaki, zaklęte przez Złą Wróżkę w „Żółtodzioby”, podążały w kierunku Królestwa Krainy Wiedzy, gdzie mogą przebywać tylko dobre, mądre, pracowite dzieci, umiejące pięknie śpiewać i tańczyć.

Wraz z dziećmi wędrowała niesforna Pippi, która nie lubiła szkoły, ciągle były jej w głowie ferie, psoty i zabawa. Podczas wędrówki dzieciom towarzyszyła Dobra Wróżka oraz wróżki Krainy Miłości i Mądrości, Krainy Pracy, Śpiewu i Tańca, które bacznie obserwowały poczynania młodych rycerzy i w nagrodę za solidnie wykonane zadanie wręczały im symbole krain niezbędne do odwrócenia złego zaklęcia. Dobra Wróżka odczarowała dzieci i czar prysnął. Podróż do Królestwa Krainy Wiedzy dobiegła końca.

Młodzi rycerze – uczniowie – w obecności dyr. szkoły Małgorzaty Wileczek, wychowawczyni Danuty Ostrowskiej – Szafran, Grona Pedagogicznego, zaproszonych gości – przedstawicieli PGNiG w Sanoku, rodziców, kolegów i koleżanek, oraz Króla i Królowej Krainy Wiedzy – ślubowali.

Przyrzeczenie złożyli – Wiktoria Burnat, Aleksandra Futyma, Justyna Jarosz, Miłosz Kosar, Jakub Marczak, Anna Masłowska, Magdalena Wąchała, Mateusz Węgrzyniak, Izabela Wroniak i Magdalena Wroniak.

Po ślubowaniu, dyr. szkoły Małgorzata Wileczek, tradycyjnym szkolnym piórem jak obyczaj szkolny nakazuje, pasowała na uczniów dzieci z pierwszej klasy.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci przyborów szkolnych. Po uroczystości odbyło się spotkanie połączone z poczęstunkiem. Smakołyki zostały przygotowane przez rodziców uczniów kl. I.