23.10.2009 r. - Wizyta koordynator projektu p. Marty Muszyńskiej

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 23.10.2009 r. - Wizyta koordynator projektu p. Marty Muszyńskiej

Dnia 23 października 2009 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Marta Muszyńska – dyrektor CDN w Sanoku i jednocześnie koordynator projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Projekt ten, w którym uczestniczy szkoła, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Społecznego oraz środków z budżetu państwa.

Celem projektu jest upowszechnianie nowoczesnego modelu edukacji, innego spojrzenia na zdolności i możliwości każdego dziecka. Klasa uczestnicząca w projekcie (obecnie uczniowie kl. II – wych. Władysława Galant) i nauczyciel powinny stanowić wzorzec, który mogą wykorzystać inni nauczyciele, nie tylko najmłodszych klas.

Szkoła otrzymała bezzwrotny zestaw bardzo atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Podczas wdrażania projektu będą one wykorzystywane przez uczniów klasy, która aktualnie jest w fazie realizacji programu. Następnie będą one przekazywane kolejnym klasom, gdyż wprowadzenie projektu odbywać się będzie w jeszcze dwóch etapach.