10.11.2009 r. - Obchody Święta Niepodległości

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 10.11.2009 r. - Obchody Święta Niepodległości

8 listopada br. przedstawiciele uczniów oraz dyrektor szkoły Małgorzata Wileczek uczestniczyli w uroczystej mszy św. w kościele w Falejówce.

Msza była celebrowana w intencji pomordowanych w 1939 r. żołnierzy, m. in. mieszkańców Pakoszówki. Po zakończeniu mszy odbyła się procesja pod pomnik pomordowanych, gdzie zlożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

10 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dla uczniów klas I - III apel przygotowała gromada zuchowa pod kierunkiem Pani Władysławy Galant, natomiast uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w apelu przygotowanym przez uczniów klasy V pod kierunkiem Pani Elżbiety Dobosz. Dekorację holu przygotowała Pani Beata Cupak.

Po zakończonych apelach cała społeczność szkolna udała się pod pomnik pomordowanych w obronie ojczyzny. Pamięć bohaterów uczczono minutą ciszy, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Obchody 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę były dla uczniów doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.