20.11.2009 r. - XX-lecie Konwencji o prawach dziecka"

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 20.11.2009 r. - XX-lecie Konwencji o prawach dziecka"

Dnia 20 XI 2009 r. przypada dwudziesta rocznica uchwalenia przez ONZ „Konwencji o prawach dziecka”. Aby uczcić to wydarzenie, szkoła przyłączyła się do obchodów rocznicy poprzez nawiązanie współpracy z Unicef i przystąpienie do projektu „Szkoła z prawami dziecka”.

W ramach programu, uczniowie klas IV, V i VI, brali udział w zajęciach wychowawczych na temat praw dziecka. Lekcje prowadzone były z wykorzystaniem materiałów nadesłanych przez Unicef. Ponadto uczniowie klasy V namalowali ciekawy plakat ukazujący w przystępny sposób różne prawa przysługujące dzieciom. Dla upamiętnienia rocznicy została również wykonana gazetka ścienna pt. „XX-lecie Konwencji o prawach dziecka”.

Koordynatorem projektu była Katarzyna Gąska.