09.12.2009 r. - Konkurs recytatorski "Testament nasz"

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 09.12.2009 r. - Konkurs recytatorski "Testament nasz"

Ogłoszony przez Gimnazjum w Niebieszczanach gminny konkurs recytatorski dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, poświęcony twórczości Juliusza Słowackiego, cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Ze względu na bardzo dużą ilość chętnych, grono pedagogiczne przeprowadziło wewnątrzszkolne eliminacje, w których zwyciężyły:

I Miejsce – Anna Mąka, uczennica kl. IV, z wierszem „Do Matki”;

II Miejsce – Katarzyna Kuczma, uczennica kl. V, z wierszem „W pamiętniku Zofii Bobrówny”.

Niestety, z powodu choroby Kasia Kuczma nie mogła reprezentować naszej szkoły 9 grudnia w Niebieszczanach. Zastąpiła ją zdobywczyni III miejsca w szkolnych eliminacjach – Joanna Jastrzębska z kl. V z wierszem „Hymn (Bogurodzica)”.

W konkursie nasze reprezentantki zdobyły wyróżnienia i powróciły do domów z pięknymi dyplomami i nagrodami książkowymi.

Uczniów do konkursu przygotowywały Beata Cupak i Katarzyna Gąska, a opiekę nad nimi podczas konkursu sprawowała Renata Iwańczyk.