21-22.01.2010 r. - Dzień Babci i Dziadka

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 21-22.01.2010 r. - Dzień Babci i Dziadka

Datą, którą każdy wnuczek powinien zapamiętać, jest 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dziadzia. Z tej okazji zuchy z naszej szkoły wraz z dh. Władysławą Galant, zaprosiły najstarszego dziadzia z Pakoszówki – pana Stanisława Koguta.

Pan Stanisław ma 87 lat i jest pradziadziem jednego z uczniów II klasy – Daniela Kotowskiego. Na spotkaniu pan Stanisław ciekawie opowiadał uczniom o swoich losach w czasach II wojny światowej. W 1942 r. jako 18-letni młodzieniec został zesłany do Niemiec na przymusowe prace. Do Polski wrócił dopiero po trzech latach. Pan Stanisław opowiadał uczniom także o tym, jak dawniej wyglądało życie w naszej wiosce, jakie obowiązki miały dzieci, jakie zabawy najbardziej lubili itp.

Na zakończenie spotkania zuchy tradycyjnie zaśpiewały panu Stanisławowi „100 lat” i złożyły serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziadzia.

Ponadto dla uczczenia tego dnia, zuchy wykonały dla swoich babć i dziadków śliczne upominki. Babcie otrzymały „broszki” i „babuleczki-cukiereczki”, natomiast dziadkowie „etui” na okulary i „dziadeczki-cukiereczki”.