17.03.2010 r. - Konkurs kulinarny

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 17.03.2010 r. - Konkurs kulinarny

Dnia 17.03.2010 r. zorganizowano w naszej szkole konkurs kulinarny pt. „Dzień kuchni europejskiej – sałatki na każdą okazję”.

Uczniowie przygotowywali sałatki pochodzące z wylosowanych przez nich państw Unii Europejskiej – Danii, Hiszpanii, Grecji, Polski, Węgier, Czech i Włoszech. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów klas IV-VI, zaś wyniki ich pracy oceniane były w trzech kategoriach: najsmaczniejszej sałatki, najładniejszego stołu oraz najciekawszej prezentacji tradycji kulinarnych danego państwa.

W kategorii na najsmaczniejszą sałatkę zwyciężyli uczniowie reprezentujący:

- Danię (Karol Kafara, Dawid K. Dżugan, Rafał Ćwian, Tomasz Grzebień, Janusz Kłodowski, Gabriel Litwa);

- Hiszpanię (Dawid Błaszczak, Kamil Wyskiel, Dominik Dżugan i Bartosz Cecuła);

- Polskę (Natalia Jastrzębska, Katarzyna Kuczma, Karolina Dżugan, Justyna Chwal i Natalia Rowińska).

W kategorii na najładniejszy stół zwyciężyli reprezentanci następujących państw:

- Włochy (Dominika Dżugan, Alicja Litwa, Joanna Dąbrowska, Klaudia Dżugan);

- Grecja (Anna Mąka, Magdalena Latoś, Weronika Dżugan, Karolina Szuba i Anna Dżugan).

W kategorii na najciekawszą prezentację kuchni danego państwa zwyciężyli uczniowie reprezentujący:

- Czechy (Jakub Sopel, Maksymilian Radwański, Filip Kaczmarski, Dawid Krzywiecki i Kamil Węgrzyniak);

- Węgry (Dawid Kornafel, Marcin Winnicki, Mateusz Mokrzycki i Sylwia Grzebień).

Oceny i wyboru zwycięzców w powyższych kategoriach dokonało jury w składzie: Dyrektor M. Wileczek oraz Nauczyciele B. Cupak, E. Komańska, J. Podulka, K. Gąska i R. Grześków.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności przygotowywania i estetycznego podawania posiłków, organizacji czasu i miejsca pracy, rozwijania zdolności pracy w grupie oraz rozpowszechnienie tradycji kulinarnych i wybranych potraw kuchni europejskiej.

Organizatorem konkursu kulinarnego była pani Renata Grześków.