31.03.2010 r. - Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 31.03.2010 r. - Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

31 marca w naszej szkole odbyły się apele związane ze świętami Wielkiej Nocy.

Inscenizację dla klas I-III przygotowała klasa III pod kierunkiem pani Danuty Froń. Dzieci przedstawiły inscenizację pt. „Kurka”, recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce świątecznej i religijnej.

Dla uczniów klas IV-VI apel przygotowali przedstawiciele klasy piątej i szóstej pod kierunkiem pani Magdy Bartkowskiej. Podczas uroczystości przypomniano uczniom o potrzebie obchodzenia Świąt Wielkanocnych oraz o związanych z nimi obrzędami i tradycjami. Apel zakończono wysłuchaniem piosenki Marka Grechuty „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…”.

Na zakończenie obydwu apeli nastąpiło tradycyjne składanie życzeń i dzielenie się jajkiem. Dyrektor szkoły Małgorzata Wileczek złożyła wszystkim nauczycielom i uczniom życzenia świąteczne oraz nawiązała do przypadającej 2 kwietnia rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II.