16.04.2010 r. - Wykład o zbrodni katyńskiej

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 16.04.2010 r. - Wykład o zbrodni katyńskiej

W piątek 16 kwietnia uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w wykładzie historycznym związanym z 70 rocznicą Zbrodni Katyńskiej. Minione dni przyniosły nam kolejne tragiczne wydarzenia, które rozegrały się na ziemi katyńskiej. Trudno było przejść obojętnie obok tych dramatów Polski, czy je przemilczeć.

Nauczyciel historii Elżbieta Dobosz w możliwie najprostszy, ale zarazem jak najbardziej rzeczowy i wnikliwy sposób opowiedziała uczniom o okolicznościach wymordowania w Katyniu tysięcy polskich żołnierzy wiosną 1940r., nawiązała również do katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010r. Wykład był poparty materiałami, które wcześniej nauczyciel umieścił na gazetce ściennej na korytarzu szkolnym, mapą historyczną oraz projekcją filmu pt.: „Zbrodnia katyńska”. Dzieci zaznajamiały się z faktami historycznymi w ciszy i skupieniu, co należy podkreślić, bo temat był trudny i smutny.