12.05.2010 r. - IV Gminny Konkurs czytelniczy "Jeżycjada"

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 12.05.2010 r. - IV Gminny Konkurs czytelniczy "Jeżycjada"

Dnia 12.05.2010 r. w Zespole Szkół w Trepczy odbył się IV Gminny Konkurs Czytelniczy – Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz.

Celem konkursu było popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i wypowiadania się na temat przeczytanych lektur oraz redagowania krótkich form wypowiedzi, np. reklamy, ogłoszenia czy zaproszenia.

W zmaganiach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Sanok. Dzieci w 3-osobowych grupach odpowiadały na pytania i rozwiązywały test ze znajomości pierwszych dziewięciu książek z cyklu „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz. Konkurs składał się z dwóch etapów – eliminacji i finału, do którego wchodziły trzy najlepsze drużyny w danej kategorii wiekowej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V – Justyna Chwal, Natalia Jastrzębska i Katarzyna Kuczma.

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników symboliczne upominki. Dzieci przygotowywała pani Katarzyna Gąska, zaś opiekunem podczas wyjazdu była pani Beata Cupak.

Gratulujemy i życzymy uczniom dalszych sukcesów.