21.05.2010 r. - "Co wiem o tragediach w Katyniu?" - wystawa

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 21.05.2010 r. - "Co wiem o tragediach w Katyniu?" - wystawa

Co wiem o tragediach w Katyniu? - to tytuł wystawy prac uczniów klas IV-VI, którzy po przeżyciu żałoby narodowej w naszej ojczyźnie, tak szeroko ukazanej w mediach, oraz po wykładzie nauczyciela historii i obejrzeniu filmu dokumentalnego w szkole mieli za zadanie przygotować plakat w dowolnej technice wyrażający ich emocje, uczucia czy refleksje na wspomniany temat.

Uczniowie licznie odpowiedzieli na zadanie. Złożono 25 prac, z czego komisja w składzie p. Joanna Podulka i p. Elżbieta Dobosz wytypowała 16 plakatów, które zostały umieszczone na gazetce w korytarzu szkoły. Poziom prac był zbliżony. Dzieci w większości zrozumiały powagę problemu.

Miejmy nadzieję, że więcej takiej problematyki nie będziemy musieli sobie przybliżać i uczyć się tak trudnych dat z historii Polski.