22.05.2010 r. - Dzień Matki - impreza środowiskowa

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 22.05.2010 r. - Dzień Matki - impreza środowiskowa

Dnia 22 maja 2010 r. w Domu Ludowym w Pakoszówce odbyła się uroczystość z okazji przypadającego 26 maja Dnia Matki. Impreza rozpoczęła się przywitaniem przybyłych gości przez dyrektor szkoły Małgorzatę Wileczek oraz życzeń skierowanych do wszystkich mam. Urząd Gminy Sanok reprezentowała dyrektor SAPO pani Anna Hałas, która w imieniu wójta Mariusza Szmyda przekazała mamom najlepsze życzenia. Nieobecność Wójta Gminy spowodowana była koniecznością wyjazdu do Warszawy. Życzenia napłynęły także od sołtysa wsi Pakoszówka pana Tadeusza Kaczmarskiego.

Część artystyczną tego popołudnia rozpoczęły dziewczynki z klasy czwartej i piątej, które przedstawiły układ taneczny do muzyki Hant Hunter „Revolution in paradise”. Uczennice przygotowywała pani Renata Grześków. Uczniowie poszczególnych klas kolejno prezentowali inscenizacje pełne wierszy i piosenek poświęconych mamom. I tak, klasa pierwsza pod kierunkiem wychowawczyni pani Danuty Ostrowskiej-Szafran, zaprezentowała przedstawienie „Cała łąka dla Mamy”. Uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem pani Władysławy Galant, przedstawili montaż słowno-muzyczny „Dla mojej Mamy”. Natomiast dzieci z klasy trzeciej, pod kierunkiem pani Danuty Froń wystawiły sztukę pt. „Szewczyk Dratewka”. Jako ostatni na scenie pojawili się uczniowie klas IV-VI. W uroczystym apelu podkreślili doniosłość tego święta, ich montaż pełen był piosenek i wierszy skierowanych do mam. Uczniów przygotowywali wychowawcy – pani Beata Cupak, pan Jan Dżoń i pani Edyta Komańska. Na zakończenie akademii uczniowie Dawid Błaszczak, Rafał Ćwian i Tomasz Grzebień zagrali „Sto lat”, a dzieci z wszystkich klas wręczyły swoim mamom piękne bibułkowe kwiaty.

Następnie przyszedł czas na część konkursową. Pani Renata Grześków, pani Magda Bartkowska i pani Katarzyna Gąska przeprowadziły trzy konkurencje dla mam i ich dzieci. W pierwszym konkursie o tytuł Super Mamy w kategorii „Wszystko potrafię” mamy dzieci z klas I-III musiały wykazać się sprawnością i spostrzegawczością – zadania polegały na szybkim i dokładnym obraniu jabłka, przyszyciu guzików, zmierzeniu paska „na oko” czy też wbiciu gwoździ w kawałek drewna. Mamy doskonale poradziły sobie z zadaniami, a najlepszą okazała się pani Edyta Dżugan. W drugiej konkurencji o tytuł Super Mamy w kategorii „Znam swoje dziecko”, mamy odpowiadały na pytania związane z upodobaniami i zwyczajami swoich pociech. Tutaj najlepszą okazała się pani Katarzyna Radwańska. Ostatnia konkurencja przeznaczona była dla dzieci – uczniowie walczyli o tytuł Super Dziecka w kategorii „Rodzinny Detektyw”, gdzie musieli wykazać się wiedzą na temat ulubionych zajęć i zwyczajów swoich mam. Okazało się, że najlepiej zna swoją mamę Dawid Mateusz Dżugan z klasy V. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali udekorowani pamiątkowymi medalami.

Kolejnym punktem programu był koncert dzieci uczęszczających do Ogniska Muzycznego – Łukasza Dżugana z kl. II, Magdaleny Dąbrowskiej z kl. II, Gabriela Litwy z kl. IV, Karola Kafary z kl. V i Alicji Litwy z kl. VI.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w Galerii na stronie internetowej naszej szkoły.